Profilaktyka uzależnień – „Ratownicy marzeń”

Dnia 9 maja 2014 roku w naszej szkole odbył się program z zakresu profilaktyki uzależnień pt.: „Ratownicy Marzeń„, przeprowadzony przez Śląską Pracownię Profilaktyki Zintegrowanej pana Leszka Szawińskiego. Podczas programu był obecny doktor psychologii Szymon Grzelak, wiceprezes Zarządu Fundacji Homo Homini im. Karola de Foucauld, który od ponad dwudziestu lat zajmuje się uwarunkowaniami problemów młodzieży i ewaluacją oddziaływań profilaktycznych.
Uczestnikami programu byli uczniowie z klasy 2b i 2c. Program wpisuje się w założenia modelu profilaktyki zintegrowanej odwołując się do systemu wartości opartego na antropologii personalistycznej. Zajęcia spotkały się z pozytywną opinią młodzieży.