Światowy Dzień Walki z Otyłością (X 2022)

Otyłość i nadwaga to nie tylko względy estetyczne. Niestety, to przede wszystkim zwiększone ryzyko zachorowania na groźne choroby, w tym nowotwory, choroby serca, cukrzycę.

Aby zwrócić uwagę na problem i zwiększyć świadomość społeczną w kwestii odżywiania, 24-ego października obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Otyłością. Patronat nad obchodami tego dnia w I LO w Olkuszu objęła klasa 1d z wychowawcą Bożeną Matusik, pedagog szkolne: Dorota Kulanty i Beata Szymczyk-Bąchór oraz psycholog szkolna Aleksandra Mendak.

Uczniowie przygotowali wystawkę tematyczną, która zawierała wiele cennych wskazówek dotyczących zdrowego stylu życia i prawidłowego odżywiania. Młodzież naszego liceum wzięła udział w konkursie na przepyszne, zdrowe, kolorowe śniadanie. W jury konkursowym znalazły się Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Julia Filo, członkinie SU: Oliwia Górecka i Kaja Piątek oraz psycholog szkolna A. Mendak. Pierwsze miejsce zdobyła klasa 3b! Gratulujemy 🙂 Nagrodą był dzień niepytania dla całej klasy.

Nie o nagrody tu jednak chodziło. Było kreatywnie, zespołowo, a przede wszystkim ZDROWO. Zresztą sami zobaczcie…

Accessibility Toolbar