Światowy Dzień AIDS (2021)

Światowy Dzień AIDS lub Światowy Dzień Walki z AIDS – święto obchodzone corocznie 1 grudnia z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) od 1988 roku.

W 2021 WHO ogłosiło Światowy Dzień AIDS pod hasłem – w wolnym tłumaczeniu – „Koniec nierówności. Koniec AIDS”. Każdy, kto solidaryzuje się z osobami zakażonymi HIV i chorymi na AIDS tego dnia przypina Czerwoną Kokardkę. Osoby żyjące z HIV są pełnoprawnymi członkami społeczeństwa, mają prawo do normalnego życia, mogą uczyć się, pracować, żyć w rodzinach, być naszymi sąsiadami i przyjaciółmi.

Z tej okazji klasa 1b pod opieką wychowawcy mgr Grzegorza Kaszewskiego i pedagoga szkolnego mgr Beaty Szymczyk-Bachór, przygotowała wystawkę oraz ciekawą prezentację multimedialną, którą mogli obejrzeć wszyscy uczniowie podczas swoich lekcji wychowawczych.

Warto pamiętać, że test w kierunku HIV można wykonać bezpłatnie, anonimowo i bez skierowania w punktach w całej Polsce przez cały rok, a nie tylko w czasie Tygodnia Testowania. Pracują w nich wysoko wykwalifikowani doradcy niosący profesjonalną pomoc. Każdy z odwiedzających Punkt ma możliwość poufnej rozmowy zarówno przed, jak i po wykonaniu testu. Adresy i godziny otwarcia punktów konsultacyjno-diagnostycznych są dostępne na stronie: https://aids.gov.pl/pkd/

Całodobowy ogólnopolski telefon zaufania AIDS: (22) 692 82 26 i 801 888 448

Telefon zaufania ds. HIV/AIDS we Włocławku (54) 231 46 56 wtorek 15:15- 16:00

Accessibility Toolbar