„Wieczór wspomnień” z okazji Jubileuszu 105-lecia istnienia Szkoły oraz 100. rocznicy nadania Szkole imienia

W sobotni wieczór, 20 listopada br., w murach naszego liceum gościliśmy absolwentów, byłych nauczycieli, pracowników oraz przyjaciół Szkoły. To kolejne jubileuszowe wydarzenie zgromadziło wielu znamienitych gości, reprezentujących różne pokolenia oraz niemal każdą dziedzinę ludzkiej aktywności. Swoją obecnością zaszczycili nas absolwenci – lekarze, prawnicy, politycy, pracownicy naukowi, dyrektorzy szkół, nauczyciele, urzędnicy, przedsiębiorcy oraz studenci. Licealnymi wspomnieniami podzielili się m.in. Pan Łukasz Kmita, Wojewoda Małopolski, Pan Bogumił Sobczyk, Starosta Olkuski, dr n. med. Andrzej Kosiniak – Kamysz, wiceminister zdrowia w 1989 r., minister zdrowia i opieki społecznej w latach 1989–1991, wiceminister zdrowia w latach 2002-2003, wieloletni dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Józefa Dietla w Krakowie, Pan Franciszek Lisowski, dyrektor szkoły w latach 1966-1980. Wieczór uświetnili występami uzdolnieni artystycznie uczniowie oraz absolwentka Aleksandra Duda.
Wszyscy zgromadzeni mogli poczuć międzypokoleniową wspólnotę, przynależność do grona osób, które tworzyły 105- letnią historię naszej Szkoły. Po zakończeniu oficjalnego spotkania, w kuluarach długo jeszcze trwały rozmowy i spotkania przyjaciół. Wspomnieniom nie było końca…
Drodzy Absolwenci! Dziękujemy za ten wieczór pełen wzruszeń i serdeczności, niepowtarzalną atmosferę, która na zawsze pozostanie w pamięci wszystkich.

Accessibility Toolbar