Tydzień walki z otyłością (2019)

W dniach 21-25 października 2019 roku świętowaliśmy w naszej szkole Tydzień Walki z Otyłością. Na całym świecie Światowy Dzień Walki z Otyłością obchodzony jest 24 października.

Otyłość to choroba cywilizacyjna, która dotyka coraz więcej osób, także najmłodszych. To druga po paleniu papierosów najczęstsza przyczyna występowania poważnych problemów zdrowotnych, w tym nowotworów złośliwych. Światowy Dzień Walki z Otyłością ma na celu podnoszenie świadomości na temat zapobiegania i leczenia tej choroby.

Według badań Światowej Organizacji Zdrowia, rocznie z powodu chorób związanych z nadwagą i otyłością umiera ponad 2,5 miliona osób. Wysokokaloryczna dieta, brak ruchu, nadmierne spożywanie cukru, soli i produktów wysoko przetworzonych oraz wielogodzinne spędzanie czasu przed monitorem komputera i telewizorem to tylko niektóre z codziennych zachowań, które prowadzą do otyłości.

Z tej okazji każda klasa przygotowała na lekcji wychowawczej zdrowe śniadanie. Najciekawsze i najsmaczniejsze propozycje kulinarne zostały nagrodzone.
Zwycięskie klasy 1a/p, 1e/p, 2c oraz 3f otrzymały „Dzień bez pytania”.

Accessibility Toolbar