Światowy Dzień Walki z Rakiem – Profilaktyka Chorób Nowotworowych (2022)

W naszej szkole w dniach od 21 do 25 lutego 2022r. odbył się Tydzień Profilaktyki Chorób Nowotworowych z okazji Światowego Dnia Walki z Rakiem, który obchodzony jest każdego roku 4 lutego.

Klasa 1c pod opieką wychowawcy mgr Angeliki Kubańskiej i pedagoga szkolnego mgr Beaty Szymczyk-Bąchór, przygotowała ciekawe prezentacje multimedialne, które mogli obejrzeć wszyscy uczniowie podczas swoich lekcji wychowawczych.

Poza tym w klasach pierwszych został zrealizowany program edukacyjny „Znamię ! Znam je?”- program profilaktyki czerniaka z wykorzystaniem materiału filmowego przygotowanego przez Fundację Gwiazda Nadziei i Akademię Czerniaka.

Uczniowie mogli dowiedzieć się jak ważne jest szybkie i prawidłowe rozpoznanie tego nowotworu. Usuniecie czerniaka, kiedy choroba nie jest jeszcze zaawansowana pozwala na wyleczenie prawie 100% chorych.

Wejdź na stronę www.akademiaczerniaka.pl i poznaj ABCDE czerniaka.