33 rajd szlakami walk kpt. Hardego

W dniu 27. IX . 2019 roku 8 – osobowa drużyna I Liceum Ogólnokształcącego wzięła udział w 33. rajdzie szlakami walk kpt. Hardego (Gerarda Woźnicy). Trasa rajdu wiodła z Olkusza do Jaroszowca i później z powrotem do „Srebrnego grodu” śladami leśnych walk bohaterskiego kapitana. W sumie do pokonania uczestnicy imprezy mieli około 18. km. W skład drużyny reprezentującej naszą Szkołę weszli: Basiński Wiktor, Chmist Bartosz, Samojło Jakub, Sobolewska Natalia, Soborski Jakub, Sołtysik Wojciech, Tracz Wojciech, Weglarz Emilia oraz Wójcik Mateusz. Opiekunem naszych rajdowiczów był dr Robert Herzyk. Na dziewięć startujących drużyn ekipa „Kazika” zajęła 3-cie miejsce tracąc do zwycięskiego „mechana” około 5-ciu punktów. Wspomniana różnica była wynikiem słabszej prezentacji na jednym ze stanowisk rajdowych, gdzie wymagano znajomości pieśni patriotycznych. Mimo tego, wszyscy członkowie naszej drużyny zakończyli zmagania zadowoleni z przekonaniem, że brali udział w ciekawej historyczno – patriotycznej imprezie.

Accessibility Toolbar