I Pracownia Fizyczna w Instytucie Fizyki UJ (11 X 2019) – I Liceum Ogólnokształcące w Olkuszu

I Pracownia Fizyczna w Instytucie Fizyki UJ (11 X 2019)

W dniu 11 października 2019 roku w zajęciach laboratoryjnych I Pracowni Fizycznej Instytutu Fizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego wzięli udział uczniowie z klas – 1A, 3A, 3G. W dwuosobowych zespołach uczniowie wykonywali doświadczenia. Tematyka laboratorium dotyczyła następujących zagadnień: badanie temperaturowej zależności oporu, cechowanie termopary i termistora, rozwiązywanie obwodów czyli prawa Kirchhoffa. Wcześniejsze przygotowanie teoretyczne oraz zanotowane wyniki doświadczenia posłużą do opracowania sprawozdania.