Wirtualny Dzień Otwarty SGH w I LO w Olkuszu

I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego współpracuje ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie. Efektem tej współpracy są różnego rodzaju dodatkowe zajęcia, wykłady oraz wycieczki i wymiany między szkołami.

W dniu 4 grudnia 2020 r. klasy ekonomiczno – prawne wzięły udział w zajęciach on -line z wykładowcą ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Wszystkie webinaria prowadziła Pani Profesor Kinga Strzelecka z Centrum Kariery i Relacji z Absolwentami SGH. Pierwsze zajęcia rozpoczęły się o 10.00 i dotyczyły tematu: „Moje zasoby, umiejętności, talenty – LUBIĘ TO!” – jak wykorzystać moje curriculum vitae? W zajęciach on line wzięła udział klasa 1B ( ekonomiczno – prawna ).  Drugie zajęcia dla klasy 2Bg ( ekonomiczno – prawnej )  dotyczyły tworzenia się marki osobistej w przestrzeni wirtualnej. Webinarium on line podzielone było na trzy bloki. Pierwszy związany był z marką osobistą oraz jej kreowaniem w przestrzeni wirtualnej, ale też offline. Drugi blok dotyczył trendów w jakim kierunku podąża budowanie, kreowanie nowoczesnych marek osobistych, a trzeci to wiedza narzędziowa, czyli różne aplikację, pomysły oraz podpowiedzi programowe, które mogą wspomóc w budowaniu marek osobistych.
Temat trzeciego bloku zajęć dla klasy 2Bp ( również ekonomiczno – prawnej ) był interesujący i realnie przydatny w życiu, a brzmiał “Umiem tworzyć skuteczne CV” Celem tych zajęć było pokazanie uczniom jak napisać profesjonalne i atrakcyjnie dla rekrutera CV i pokazać jego znaczenie w drodze do uzyskania posady, o którą się staramy.

Wirtualny „Dzień otwarty SGH” w I LO w Olkuszu to wspaniała możliwość uczestniczenia w zajęciach na poziomie akademickim i rozwijania zainteresowań ekonomią i marketingiem. Nawet w obliczu nauczania zdalnego nowoczesna szkoła jaką jest I LO w Olkuszu oferuje  różnorodne formy edukacji spełniające oczekiwania ambitnej młodzieży.

Accessibility Toolbar