WYMIANA Z NIEMCAMI z Kurt-Huber-Gymnasium w KRZYŻOWEJ

W dniu 3.10.2023 rozpoczęliśmy kolejną wymianę polsko-niemiecką 🇵🇱🇩🇪 między naszą szkołą a Kurt-Huber Gymnasium z Gräfelfing koło Monachium . Byliśmy jak zawsze na terenie Fundacji Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego w Krzyżowej na Dolnym Śląsku. 18 uczniów naszej szkoły oraz 17 młodych Niemców uczestniczyło w warsztatach prowadzonych przez pracowników Fundacji Krzyżowa. Pierwsze dni mijały na integrowaniu się obu grup oraz poznawaniu wspólnej historii. 

Ostatnie dni wymiany upłynęły na wspólnych wycieczkach : do Świdnicy , gdzie zwiedzili Kościół Pokoju oraz do Wrocławia, gdzie podzieleni na polsko-niemieckie zespoły uczestniczyli w grze miejskiej , zapoznając się tym samym z historią tego wyjątkowego miasta.

Dodatkową „atrakcją” było statystowanie podczas ćwiczeń powiatowych straży pożarnej ze Świdnicy.

Accessibility Toolbar