Spotkanie w Krzyżowej (16-20 IX 2018)

W dniach 16-20 września 2018 roku grupa 14 uczniów naszej szkoły przebywała już po raz drugi w Krzyżowej, na wymianie międzynarodowej razem z młodzieżą z Kurt Huber Gymnasium z Gräfelfing koło Monachium. Dwa pierwsze dni  wypełnione były zajęciami integracyjnymi, warsztatami na tematy historyczne, wspólnym ogniskiem i tańcami.

Trzeci dzień upłynął pod znakiem wycieczki do Świdnicy i Wrocławia. Zwiedziliśmy najpierw Kościół Pokoju w Świdnicy, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a następnie Wrocław. Dwie godziny wspólnego zwiedzania z przewodnikiem w j. angielskim przy wymarzonej, wakacyjnej pogodzie. A wieczorem ciąg dalszy zabaw integracyjnych: tańce i śpiewy w wielu językach.

Wymiana ze szkołą z Bawarii po 5 dniach dobiegła końca. Ostatni dzień upłynął pod znakiem warsztatów historycznych. Pracowaliśmy w polsko-niemieckich grupach na wystawie „Odwaga i pojednanie”, zajmując się powojenną historią Polski i Niemiec. Końcowym zadaniem było stworzenie plakatu. Po południu zajęcia integracyjne, a wieczorem sport i tańce na sali gimnastycznej.

Fundacja Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego napisała o nas: www.krzyzowa.org.pl

Accessibility Toolbar