Wizyta w Schwalbach (22-23 VI 2013) – 15 lat partnerstwa miast – I Liceum Ogólnokształcące w Olkuszu

Wizyta w Schwalbach (22-23 VI 2013) – 15 lat partnerstwa miast

Pierwszy z jubileuszy, czyli 15-lecie partnerstwa miast, zaowocował z kolei wyjazdem do Schwalbach 5 uczniów naszej szkoły wraz z grupą olkuszan reprezentujących różne instytucje. W oficjalnych obchodach 15-lecia partnerstwa uczestniczyła również mgr Irena Majda, dyrektor I LO. Pobyt w Niemczech upływał pod hasłem „Różnorodność kulturowa i religijna„. Młodzież miała okazję zobaczyć miasto partnerskie Schwalbach, Albert-Einstein-Gymnasium, zwiedzić Frankfurt nad Menem oraz Strasbourg z siedzibą Parlamentu Europejskiego, gdzie cała grupa spędziła ostatnie 2 dni.
Pozostaje mieć nadzieję, że nasze partnerstwa i wzajemna współpraca będą trwały jeszcze wiele lat.