Jubileusz 15-lecia współpracy Olkusz-Schwalbach (15 IX 2012)

Jubileusz 15-lecia współpracy miast Olkusz i Schwalbach

W sobotę 15 września 2012 roku wszyscy zaangażowani w budowanie i rozwijanie międzynarodowego partnerstwa wzięli udział w konferencji z okazji jubileuszu 15-lecia współpracy Olkusza i Schwalbach am Taunus. Na uroczystości obecna była także delegacja naszej szkoły, która od prawie 10 lat współpracuje z Albert-Einstein-Gymnasium w Schwalbach am Taunus. Szkołę reprezentowała pani Dyrektor Irena Majda, pani dr Zofia Krzysztoforska-Weisswasser – absolwentka szkoły, fundatorka stypendium językowego w Wiedniu, Agnieszka Piasny – nauczycielka języka niemieckiego oraz młodzież, która przygotowała z tej okazji krótki program artystyczny. Uczniowie drugich klas przedstawili w języku niemieckim i polskim poezję niemieckiego noblisty, Gerharta Hauptmanna, przy akompaniamencie fortepianowym Macieja Hadyka, tegorocznego absolwenta naszej szkoły. Konferencja była również okazją do krótkiego spotkania z obecnym na niej Konsulem Niemiec, dr. Wernerem Köhlerem oraz panią Anke Horn, Dyrektorką partnerskiej szkoły w Schwalbach am Taunus.

Po konferencji wszyscy zaproszeni goście zwiedzili wystawę fotografii obrazującą 15-lecie partnerskiej współpracy a następnie udali się na Stary Cmentarz, gdzie m.in. uczniowie naszej szkoły złożyli kwiaty pod pomnikiem pomordowanych w hitlerowskich obozach oraz pod – postawionym z inicjatywy młodzieży – Krzyżem upamiętniającym ofiary wszystkich wojen w Europie.

Accessibility Toolbar