Wizyta z Albert-Einstein-Gymnasium (17-24 IV 2012)

W dniach 17-24 kwietnia 2012 roku przebywało w Olkuszu 14 uczniów wraz z 2 nauczycielkami ze szkoły partnerskiej Albert-Einstein-Gymnasium w Schwalbach am Taunus w Niemczech. Grupa Niemców gościła w domach uczniów naszej szkoły w Olkuszu.

Wizyta zbiegła się w czasie z obchodami 15-lecia partnerstwa Olkusz-Schwalbach, dlatego też młodzież spotkała się z Panem dr Włodzimierzem Łysoniem – Zastępcą Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz oraz z Panią Genowefą Bugajską – Prezes Olkuskiego Stowarzyszenia Miasta Partnerskie. Rozmawiano o początkach partnerstwa, historii naszego miasta, dniu dzisiejszym i planach na przyszłość. Pan Burmistrz zaprosił za pośrednictwem nauczycielek z Niemiec dyrekcję Albert-Einstein-Gymnasium na główne obchody 15-lecia partnerstwa, które planowane są na wrzesień.

Podczas tych ośmiu dni spędzonych w Polsce niemieccy goście zwiedzili przede wszystkim Olkusz i okolice, brali udział w zajęciach lekcyjnych w I LO, zobaczyli również Kraków z Fabryką Oskara Schindlera i Zamkiem Królewskim na Wawelu, Obóz Koncentracyjny Auschwitz-Birkenau oraz stolicę polskich Tatr – Zakopane.
Już za niespełna miesiąc młodzież naszej szkoły wybiera się do Niemiec z rewizytą pod opieką nauczycielek Agnieszki Piasny i Doroty Krzyżkowskiej.

Wymianę młodzieży dofinansowuje Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży z siedzibą w Warszawie.

Accessibility Toolbar