IV Kongres Polsko-Niemieckiej Wymiany Szkolnej

W dniach 4-5.11.2019 odbył się w Berlinie IV Kongres Polsko-Niemieckiej Wymiany SzkolnejLaboratorium Wymiany„. Naszą szkołę reprezentowała nauczycielka j. niemieckiego, Agnieszka Piasny, która od wielu lat organizuje wymiany międzynarodowe. Z naszej partnerskiej szkoły: Albert- Einstein-Gymnasium w Schwalbach am Taunus, przyjechały 2 nauczycielki: Ute Harant i Annette Fischbach.Prawie dwustu nauczycieli z Polski i Niemiec spotkało się, żeby wymienić doświadczenia i poznać nowe metody pracy z młodzieżą.

W czasie 28 lat istnienia Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży, w wymianach wzięło udział ok. 3 milionów młodych Polaków i Niemców. My też mamy w tym swój udział. Do tej liczby wliczają się też uczniowie naszej szkoły, którzy od 16 lat mają możliwość uczestnictwa w międzynarodowych projektach. Kongres zbiegł się w czasie z obchodami 30. rocznicy upadku Muru Berlińskiego.

Accessibility Toolbar