Deprecated: Return type of mtekk\adminKit\setting\setting_base::jsonSerialize() should either be compatible with JsonSerializable::jsonSerialize(): mixed, or the #[\ReturnTypeWillChange] attribute should be used to temporarily suppress the notice in /home/loolkusz/www/wp-content/plugins/breadcrumb-navxt/includes/adminKit/setting/class-mtekk_adminkit_setting_base.php on line 66
Wizyta w Schwalbach (29 V – 5 VI 2012) – I Liceum Ogólnokształcące w Olkuszu

Wizyta w Schwalbach (29 V – 5 VI 2012)

W dniach 29 maja – 5 czerwca 2012 roku młodzież naszej szkoły – pod opieką Agnieszki Piasny i Doroty Krzyżkowskiej – przebywała na wymianie w Niemczech.

Lot z Katowic do Frankfurtu minął bardzo spokojnie, następnie autokarem dotarliśmy z lotniska pod szkołę w Schwalbach, gdzie czekały już na nas rodziny niemieckie, u których przez cały tydzień mieszkaliśmy.

Spędziliśmy w Niemczech bardzo miły tydzień, zwiedzając Frankfurt nad Menem z jednym z największych lotnisk na świecie, Heidelberg z najstarszym niemieckim uniwersytetem oraz okolice Schwalbach. Spotkaliśmy się z panią burmistrz Schwalbach am Taunus – Christine Augsburger i przewodniczącym Stowarzyszenia Miasta Partnerskie, panem Günterem Pabstem z okazji przypadającego na ten rok 15-lecia partnerstwa Olkusz-Schwalbach.
Wzięliśmy również udział w otwarciu wystawy w Ratuszu Miejskim zatytułowanej „Społeczeństwo polskie w latach 1989-2011„.