W poniedziałek, 22 czerwca 2026r., w ramach Jubileuszu 110-lecia istnienia naszej Szkoły oraz 105.rocznicy nadania szkole imienia Króla Kazimierza Wielkiego, mieliśmy zaszczyt gościć zarząd oraz członków Stowarzyszenia Króla Kazimierza Wielkiego. Nasze Liceum należy aktywnie do Stowarzyszenia od 26 stycznia 2009 r., a Pani Dyrektor Irena Majda jest sekretarzem Kapituły SKKW odznaczeń od 13 lat.
Gości z różnych stron Polski – przedstawicieli władz państwowych, samorządowych, instytucji, naukowców, przywitał Starosta Olkuski Pan Bogumił Sobczyk, który przedstawił nasz Powiat Olkuski pięknie go promując. Dr Robert Herzyk, nauczyciel historii, wygłosił referat pt.: „Historia I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza Wielkiego na tle dziejów Olkusza”, a uczestnicy w tym samym czasie, obejrzeli prezentację przedstawiającą zdjęciową historię naszej Szkoły, opracowaną przez mgr Bogusławę Wajdzik.
W tej części wizyty Pani Dyrektor zaprosiła Gości na program artystyczny – taniec, recytacja, śpiew w wykonaniu młodzieży wywarły ogromne wrażenie i wzbudziły dodatkowy podziw.
Prezes SKKW Pan Eugeniusz Gołembiewski oraz Sekretarz Generalny dr Zdzisław Zasada wystosowali w imieniu Stowarzyszenia podziękowania, gratulacje i życzenia skierowane do Pana Starosty oraz Pani Dyrektor. Podarowali także Szkole oraz organizatorom, wydany przez SKKW, obszerny ilustrowany album „Grody Kazimierza Wielkiego”.
Po uroczystej części XXI Walnego Zebrania Członków SKKW odbyła się część statutowa, podczas której zostały wręczone nagrody zwycięzcom i wyróżnionym w XIII Szkolnym Konkursie Wiedzy o Szkole i jej Patronie” a następnie wszyscy udali się do centrum miasta, na olkuski rynek. To niebywałe wydarzenie upamiętnił na fotografiach mgr Wiesław Nadymus.
Dziękujemy naszym Gościom za dotychczasową współpracę oraz zaszczycenie nas swoją obecnością.





























