I LO laureatem II miejsca II Małopolskiego Turnieju Przedsiębiorczości (III 2014)

17 marca 2014 roku w Krakowie odbył się Finał II Małopolskiego Turnieju Przedsiębiorczości organizowanego przez Wyższą Szkołę Zarządzania /Polish Open University/ oraz VII LO im. Zofii Nałkowskiej. Z satysfakcją informujemy, że nasza szkoła zajęła II miejsce.

Temat tegorocznej edycji turnieju brzmiał: „Zostań Einsteinem biznesu – innowacyjny pomysł na firmę„. Turniej składał się z 2 etapów, z których do finału kapituła zakwalifikowała 10 z 35 zgłoszonych szkół ponadgimnazjalnych z Małopolski. W finale 3 osobowe zespoły reprezentujące 10 szkół zaprezentowały swój innowacyjny pomysł na firmę. Uczniowie z klasy 2e – Dominik Ziarno, Bartosz Substelny i Szymon Gus pod opieką mgr Grzegorza Kaszewskiego przygotowali oraz zaprezentowali projekt innowacyjnej firmy dotyczący Spółdzielni Socjalnej „Rynek Pracy„. W nagrodę nasz zespół otrzymał drukarkę laserową MS310d ufundowaną przez firmę Lexmark Polska, zaproszenia na szkolenie od firmy Capgemini Polska sp. z o.o., voucher promocyjny na usługi telefoniczne od firmy Tartel Sp. z o. o., nagrody książkowe od Explanator Wydawnictwo i szkolenia oraz od Wydawnictwa Szkolnego PWN, słodkie upominki od firmy Bahlsen Polska Sp. z o.o. oraz dyplomy i listy gratulacyjne.

Młodzież naszej szkoły po raz kolejny udowodniła, że nie tylko bardzo dobrze zna rynek pracy, ale także jest przedsiębiorcza i kreatywna co potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące w Olkuszu to „przedsiębiorcza szkoła„.

Małopolski Turniej Przedsiębiorczości jest jednym z elementów Ogólnopolskiego Programu Rozwoju Procesu Dydaktycznego w Zakresie Przedsiębiorczości, który Wyższa Szkoła Zarządzania /Polish Open University/ zainaugurowała w marcu 2006 roku, a którego celem jest dzielenie się wiedzą i doświadczeniem w zakresie nowoczesnych metod nauczania oraz propagowanie postaw przedsiębiorczych, kreatywności i inicjatywy w działaniu, a także aktywnej postawy wśród młodzieży.

Laureatami II Małopolskiego Turnieju Przedsiębiorczości zostali:

  • I miejsce: V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie
  • II miejsceI Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu
  • III miejsce: Zespół Szkół nr 3 im. Ks. Prof. Józefa Tischnera w Wadowicach

Accessibility Toolbar