Młodzież I LO na Szczycie Klimatycznym ONZ w Katowicach

12 grudnia 2018 r. uczniowie naszego Liceum: Aleksandra Kucia i Miłosz Majda uczestniczyli w spotkaniu z gośćmi szczytu klimatycznego COP24.

Ola i Miłosz, zostali docenieni i nagrodzeni w konkursie fotograficzno-filmowym w ramach projektu organizowanego przez Canon PolskaTo My tworzymy świat” dlatego też otrzymali zaproszenie i zaprezentowali swoje oryginalne prace. Ich zadaniem było pokazanie pozytywnego przykładu realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju (SGD), które zostały wypracowane w odpowiedzi na pogłębiające się nierówności ekonomiczne pomiędzy krajami aby budować pokojową przyszłość, zapewnić sprawiedliwość, poszanowanie godności człowieka i równych szans dla wszystkich ludzi.

Szczyt w Katowicach to wydarzenie, któremu obok negocjacji delegacji rządowych towarzyszy szereg spotkań, warsztatów, paneli i prezentacji mających na celu promowanie zachowań proekologicznych, a także wyjątkowa okazja do osobistego poznania osób z różnych zakątków świata i ich spojrzenia na podobne problemy społeczne.

Gratulujemy naszym uczniom, a organizatorom i prowadzącym projekt „To My tworzymy świat” dziękujemy za wspaniałą inicjatywę.

Accessibility Toolbar