Dzień Przedsiębiorczości w I Liceum Ogólnokształcącym w Olkuszu

2 grudnia 2021 roku odbył się kolejny Dzień Przedsiębiorczości z udziałem zaproszonych gości:  Pana Mieczysława Włoska – Prezesa Zarządu Wielickiej Spółki Transportowej, byłego Pełnomocnika Burmistrza Miasta Wieliczka d.s. Programów Wsparcia oraz Prezesa Zarządu Kraków Airport Hotel Sp z o.o.  oraz Pana Mariusza Miąsko – Doktora Nauk Prawnych UJ, autora ponad 230 publikacji prawnych, założyciela i współwłaściciela największej polskiej firmy prawniczej branży TSL, Prezesa Stowarzyszenia URKSiTD „Najlepsza Droga”, absolwenta I LO w Olkuszu.  Podczas prelekcji dla klas ekonomiczno – prawnych dotyczącej postaw przedsiębiorczych oraz tworzenia własnych działalności gospodarczych Panowie przedstawili swoją ścieżkę  kariery zawodowej oraz ich doświadczenia.

Podczas Dnia  przedsiębiorczości odbył się również etap szkolny XVII Ogólnopolskiej Olimpiady Przedsiębiorczości zorganizowanej przez  uczelnię partnerską – Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Dzień przedsiębiorczości to cykliczne wydarzenie w naszej szkole, które promuje przedsiębiorczość i kreatywność oraz rozwija umiejętności i cechy  uczniów skierowane na rozwój osobisty, karierę zawodową oraz stawianie ambitnych celów a w rezultacie realizowanie marzeń.