Dzień otwarty dla Gimnazjalistów (3 IV 2014)

3 kwietnia 2014 roku w naszej szkole odbył się DZIEŃ OTWARTY DLA GIMNAZJALISTÓW, w czasie którego każdy z zainteresowanych uczniów mógł zwiedzić szkołę oraz wziąć udział w lekcjach otwartych z różnych przedmiotów.

Dzień pełen wrażeń rozpoczął się od części artystycznej przygotowanej przez klasę 1c z towarzyszeniem wykonawców z pozostałych klas pierwszych (1d, 1e, 1g). Licealiści, chcąc przybliżyć przyszłym kandydatom miłą atmosferę, jaka panuje w szkole, postanowili w pełni wykorzystać wszystkie umiejętności utalentowanych uczniów I LO.

Kiedy sala gimnastyczna była już wypełniona młodzieżą, Pani Dyrektor Irena Majda entuzjastycznie powitała wszystkich przybyłych do Królestwa Kazika. Głos zabrał również Przewodniczący Szkoły Amadeusz Kierepka, zachęcając uczniów gimnazjów do podjęcia nauki w naszej szkole.
Zaraz po części oficjalnej odbył się teleturniej „Jaka to melodia Kazika?„, w którym wzięli udział wytypowani przez publiczność gimnazjaliści. Po każdym odgadniętym tytule i wykonawcy piosenki, licealiści przedstawiali swoje własne zdolności wokalno-taneczne. Prezentacje były różnorodne – od pokazów solowych po występy grup tanecznych oraz baletowych. Na koniec programu zwycięzcy otrzymali koszulki z logo szkoły oraz przeróżne słodkości.

Po rozdaniu nagród, goście rozeszli się do klas na lekcje pokazowe przygotowane przez młodzież z naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli. W salach lekcyjnych odbywały się rozmaite inscenizacje, pokazy, prezentacje, quizy, konkursy, zagadki oraz inne ciekawe formy nauki. Największym zainteresowaniem cieszyły się doświadczenia chemiczne oraz fizyczne, przeprowadzane przez przedstawicieli klas pierwszych i drugich.

3 kwietnia 2014 roku szkołę odwiedziło ponad dwustu gimnazjalistów. Mamy nadzieję, że spotkamy się znów 1 września, gdy podejmą oni naukę w Naszym Liceum. Zapraszamy!

Accessibility Toolbar