Dzień otwarty dla Gimnazjalistów (22 IV 2016)

W piątek, 22 kwietnia 2016 roku w naszej szkole odbył się „Dzień otwarty dla gimnazjalistów”. Gości powitała Pani Dyrektor mgr Irena Majda, która przedstawiając osiągnięcia i ofertę edukacyjną I LO zachęcała uczniów gimnazjów do podjęcia nauki w naszej szkole.

Po części oficjalnej klasa IID, która przygotowała część artystyczną zaprosiła gości do wspólnej zabawy. Konkurencje, w których brali udział gimnazjaliści zostały entuzjastycznie przyjęte co sprawiło wielką radość widzom, ale również organizatorom.  Zwycięzcy otrzymywali statuetki „Kazika” oraz dzień niepytania w I LO. Pozostali uczestnicy dostali od organizatorów nagrody pocieszenia.

Po wspólnej zabawie goście rozeszli się do klas na lekcje pokazowe przygotowane przez młodzież naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli. W salach lekcyjnych odbywały się pokazy, prezentacje, quizy oraz inscenizacje. Gimnazjaliści w towarzystwie uczniów z klasy IA i ID odbyli spacer po szkole. Sporym zainteresowaniem cieszyły się świetnie wyposażone pracownie: informatyczna, językowa, chemiczna oraz szkolny radiowęzeł.

Miłym akcentem kończącym dzień w I LO był wspólny grill na placu szkolnym, połączony z zawodami w strzelaniu do tarczy. Atmosfera była koleżeńska, goście spisali się na medal!

W tym dniu mury „Kazika” odwiedziło ponad dwustu gimnazjalistów. Liczymy, że spotkamy się ponownie na rozpoczęciu Nowego Roku Szkolnego – 1 IX 2016 r. SERDECZNIE ZAPRASZAMY.

Accessibility Toolbar