Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

Powiatowe zakończenie roku szkolnego

24 czerwca 2016 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu miało miejsce powiatowe zakończenie roku szkolnego 2015/2016. Ten upragniony przez każdego ucznia dzień w naszej szkole przybrał wyjątkowy, niezwykły charakter.
Uroczysty dzień zakończenia roku szkolnego wieńczył obchody JUBILEUSZU 100-lecia I LO w jubileuszowym roku szkolnym 2015/2016, zamykał kolejny rozdział bogatej historii naszej szkoły – SZACOWNEJ JUBILATKI, ale też otworzył drogę następnym pokoleniom uczniów do kreowania pięknej przyszłości naszego liceum.

W tym dniu zostaliśmy zaszczyceni obecnością władz powiatowych. Gościliśmy Starostę Powiatu Olkuskiego – pana Pawła Piasnego, Dyrektora Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej Starostwa Powiatu Olkuskiego – pana Waldemara Mendaka. Był z nami również nasz absolwent – Dyrektor Biura Posła na Sejm Jacka Osucha – pan Bogumił Sobczyk.

Podczas oficjalnej części akademii pani dyrektor Irena Majda nawiązała do Jubileuszu, do uroczystości, które w ciągu setnego roku istnienia szkoły uświetniały niezwykłe obchody. Jednak z racji zakończenia roku szkolnego zwróciła szczególną uwagę na osiągnięciach naszych wychowanków.
Wyróżnionym za najlepsze wyniki w nauce i zachowaniu, 143 uczniom, wręczone zostały nagrody. Nagrodzeni zostali również uczniowie za stuprocentową frekwencję, za pracę w wolontariacie, za udział w różnych konkursach.
Po części oficjalnej zaprezentowany został program artystyczny pt. „Dmuchawce, latawce, wakacje…” przygotowany przez połączone siły klasy 2F i uczniów z innych klas. Przywołane teksty poetyckie i piosenki wprowadziły wszystkich w atmosferę wakacyjnej przygody, której, jak sugerowali młodzi artyści, poszukiwać należy w zapachu siana i słonecznym blasku, na plaży, która nie ma końca, na wyspie snów i w puchu dmuchawców, na ulicach miast i w gwiazdach obserwowanych z dachu letnią nocą…
Program zakończyły złożone wszystkim życzenia udanych wakacji.

Accessibility Toolbar