Rozpoczęcie roku szkolnego (IX 2016)

1 września, w jubileuszowym, setnym roku istnienia naszego liceum odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2016/2017. Po wakacyjnej przerwie wróciliśmy w szkolne mury, gdzie jak co roku czekają nas różnorodne przedsięwzięcia. Od wczesnych porannych godzin klasa II a wraz ze swoim wychowawcą kończyła ostatnie przygotowania, aby cała uroczystość przebiegła zgodnie z planem.

Podczas oficjalnej części uczniowie przypomnieli o 77. rocznicy wybuchu II wojny światowej. W hołdzie poległym bohaterom wyrecytowano „Pieśń o żołnierzach z Westerplatte” Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Minutą ciszy uczczono pamięć tych, którzy swoje umiłowanie do Ojczyzny, wolności i odwagę w okresie okupacji przypłacili życiem. Przedstawiciele młodzieży złożyli również kwiaty i zapalili znicz pod tablicą pamiątkową znajdującą się na głównym korytarzu. Następnie Pani Dyrektor Irena Majda powitała wszystkich obecnych na uroczystości, przedstawiła najważniejsze informacje dotyczące pracy naszego liceum w nowym roku szkolnym oraz przekazała stypendium – bon na kurs języka niemieckiego w Instytucie Austriackim w Krakowie, ufundowane już po raz czwarty przez absolwentkę dr Zofię Krzysztoforską – Weisswasser, Janowi Sareckiemu, uczniowi kl. IIIa, który bardzo aktywnie angażuje się we współpracę z naszą szkołą partnerską Albert Einstein Gymnasium w Schwalbach oraz z miastem partnerskim Olkusza – Schwalbach AM Taunus. Specjalne słowa powitania Pani Dyrektor skierowała do uczniów klas pierwszych, a kończąc swoje wystąpienie złożyła wszystkim serdeczne życzenia na nadchodzący rok szkolny.

Następnie głos zabrały przedstawicielka Rady Rodziców Pani Gabriela Kudzia oraz reprezentantka Samorządu Uczniowskiego Izabela Ryza.

Po części oficjalnej, uczniowie z klasy IIa przedstawili przygotowany program artystyczny. Motywem przewodnim dwóch scenek kabaretowych był „Powrót z wakacji”. Na zakończenie Ola Duda zaśpiewała piosenkę „Liczba Pi” według wiersza Wisławy Szymborskiej. W tym dniu odbyły się również spotkania uczniów ze swoimi wychowawcami. Tak oto rozpoczął się kolejny, 101. już rok szkolny w I Liceum. Niech przyniesie każdemu z nas możliwość realizacji celów życiowych i będzie pełen pozytywnych wrażeń.

Dodatkowe zdjęcia pod adresem: olkuszanin.pl – 160901 Rozpoczęcie Roku w ILO

Accessibility Toolbar