35 rocznica zawieszenia krzyża (X 2016)

Dnia 19 października, jak co roku przeżywaliśmy rocznicę Zawieszenia Krzyża w naszym liceum. Jest to niezwykle ważna data dla naszej szkoły ze względu na tło historyczne jakie mu towarzyszyło. Wśród wielu zaproszonych gości, obecni byli Pani Anna Libura, Pani Anna Miśków, Państwo Józef i Antonina Januszek, Pani Barbara Kiszko i Pani Maria Kallista.

Uroczystość  rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego, następnie głos zabrała Pani Dyrektor. Powitała ona wszystkich uczniów klas pierwszych, jak i osoby, które przeżyły to wydarzenie. Warto zaznaczyć, że wśród uczestników tamtych wydarzeń  była obecna wówczas jako uczennica Pani Barbara Tarczyńska, wicedyrektor naszej szkoły. Zapalono znicz i odczytano rys historyczny opisujący jak przebiegała droga do zawieszenia krzyża. Całość uzupełniono wspomnieniami absolwentów obecnych w roku 1981 podczas tamtych chwil. Wraz z każdym odczytanym tekstem śpiewano pieśni religijne. Całość zakończono modlitwą za tych, którzy oddali swoje życie za ojczyznę, za wszystkich nauczycieli, wychowawców, pracowników, pracowników szkoły, budowniczych, dobroczyńców i uczniów.

Za przygotowanie obchodów rocznicy odpowiadali uczniowie klasy 2a, a ich opiekunem był ks. Waldemar Kuś.
Tekst: Mateusz Barański

Accessibility Toolbar