Dzień otwarty dla klasy akademickiej SGH w Warszawie

W sobotę 22 października 2016 roku odbyła się wycieczka „klasy akademickiej SGH” do Warszawy. Celem wyjazdu  było uczestniczenie w zorganizowanym specjalnie dla uczniów naszej szkoły wykładzie oraz dniu otwartym w Szkole Głównej Handlowej. W wycieczce do tej najlepszej w Polsce uczelni ekonomicznej wzięło udział 54 uczniów wraz z czteroma nauczycielami: panią dyrektor Ireną Majdą, panią wicedyrektor Barbarą Tarczyńską, wychowawczynią klasy Ia – panią Anną Gardyłą, oraz nauczycielem podstaw przedsiębiorczości i ekonomii w praktyce panem Grzegorzem Kaszewskim.

Wyjazd do Warszawy rozpoczął się punktualnie o godzinie 5:30 z Dworca w Olkuszu. Podróż minęła wszystkim w nastroju radosnego oczekiwania. Po opuszczeniu autokaru wszyscy zatrzymali się, aby objąć  spojrzeniem majestatyczny budynek Szkoły Głównej Handlowej. Już na  progu uczelni uczniowie i nauczyciele zostali natychmiast ciepło przywitani przez żaków, oraz oprowadzeni po gmachu kampusu. Korzystając z chwili wolnego czasu przed wykładami uczniowie mieli możliwość zasięgnięcia  informacji o uczelni w przygotowanych na tę okazję stoiskach. Największym zainteresowaniem cieszyły się stoisko Olimpiady Przedsiębiorczości”, stanowisko rekrutacyjne, oraz biuro karier SGH. Po chwili beztroski przyszedł czas na wyczekiwany wykład, oraz prezentację uczelni.

O godzinie 11 wszyscy zebrali się w auli głównej oczekując na główną część zajęć. Pasjonujący wykład zatytułowany: „Zwycięskie strategie przedsiębiorstw” wygłosił dla zgromadzonych  profesor Bartosz Majewski. Jego słowa w prosty i przystępny sposób wyjaśniły zawiłości związane z rozpoczęciem własnej działalności gospodarczej. Po wykładzie zaprezentowali się przedstawiciele samorządu studenckiego  SGH, którzy przedstawili wiele zalet płynących ze studiowania na tej uczelni, ukazali zalety wymian międzynarodowych prowadzonych przez uczelnię, oraz opowiedzieli o organizowanych przez samorząd interesujących wydarzeniach. Uczniowie skorzystali z możliwości zobaczenia obszernego księgozbioru SGH zgromadzonego w bibliotece wydziałowej.
O  godzinie 18:30 powróciliśmy do Olkusza. Wszyscy uczniowie wysiadali z autokaru głodni wiedzy, którą na kolejnych wycieczkach odkryje przed nimi Szkoła Główna Handlowa.

Bartosz Kiszka Ia.

Accessibility Toolbar