Dzień otwarty SGH w I Liceum Ogólnokształcącym w Olkuszu w ramach programu Klasa akademicka SGH

W dniu 19 maja odbyły się kolejne zajęcia z prof. dr hab. Mariuszem Próchniakiem Dziekanem Kolegium Gospodarki Światowej w SGH w Warszawie. Zajęcia odbyły się w ramach programu „Klasa akademicka SGH”. Pan Profesor wygłosił wykład „Mechanizm rynkowy i rola państwa w gospodarce” podczas którego w panelu dyskusyjnym uczniowie odpowiadali na zadane pytania z zakresu mikroekonomii. Druga część zajęć dotyczyła warsztatów ćwiczeniowych podczas których uczniowie rozwiązywali zadania ekonomiczne z zakresu I roku studiów obejmujących gospodarkę rynkową oraz zagadnienia z makroekonomii dotyczące inflacji. W zajęciach udział wzięły dwie klasy 1b i 2b – klasy ekonomiczno-prawne oferujące szeroki możliwości wyboru studiów.

Klasa akademicka SGH czyli klasa b w I LO w Olkuszu to wspaniała możliwość uczestniczenia w zajęciach na poziomie akademickim w SGH jak również w I LO i rozwijania zainteresowań ekonomią, finansami i marketingiem. I LO w Olkuszu oferuje różnorodne formy edukacji spełniające oczekiwania ambitnej młodzieży przygotowując obecnych uczniów do świadomego wyboru zawodu i ambitnych uczelni.