Deprecated: Return type of mtekk\adminKit\setting\setting_base::jsonSerialize() should either be compatible with JsonSerializable::jsonSerialize(): mixed, or the #[\ReturnTypeWillChange] attribute should be used to temporarily suppress the notice in /home/loolkusz/www/wp-content/plugins/breadcrumb-navxt/includes/adminKit/setting/class-mtekk_adminkit_setting_base.php on line 66
IV Dzień otwarty SGH w I LO – „Kryptowaluty – cyfrowe złoto” – I Liceum Ogólnokształcące w Olkuszu

IV Dzień otwarty SGH w I LO – „Kryptowaluty – cyfrowe złoto”

25 stycznia 2018 roku w I Liceum Ogólnokształcącym w Olkuszu odbył się czwarty Dzień Otwarty SGH dla Klasy akademickiej i zainteresowanych uczniów tematyką ekonomiczną.

Zajęcia wykładowe dotyczące bitkoinów i kryptowalut poprowadził Jakub Jurga, który o „cyfrowym złocie” wie wszystko. W części teoretycznej uczestnicy warsztatów dowiedzieli się czym są kryptowaluty, poznali ich historię i zasady działania. Druga część zajęć poświęcona była praktyce na przykładzie historii – studium przypadku prowadzącego. Po przeanalizowaniu danych liczbowych i wyznaczeniu trendów bitcoina i rynku złota dla porównania, zaprezentowano kopanie bitcoina wraz z aspektem inwestycyjnym.
Ważnym elementem zajęć była gra na giełdzie – wykonano prognozę kursów na podstawie wykresów i sytuacji na świecie oraz wskazano zależności między wartościami. Zajęcia kończyła część dotycząca przyszłości kryptowalut.

Kolejne zajęcia odbędą się w kwietniu podczas wizyty Klasy akademickiej w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.