Teatr Wild West Theatre z wizytą w I LO (I 2018)

25 stycznia 2018 roku mieliśmy okazję gościć w naszym liceum anglojęzyczną grupę teatralną Wild West Theatre z Krakowa. Aktorzy Michael Marcinkowski oraz Monika Krawczykzaprezentowali naszym uczniom komediowy spektakl w języku angielskim „The Doublecross Dance„. Główny wątek to historia Jeremiego, który nagrał filmik, w którym wygłupia się tańcząc do muzyki pop i umieszcza go anonimowo w sieci. Jednak ktoś z jego bliskich znajomych rozsyła video po całej szkole, która teraz się z niego wyśmiewa. To z pozoru zabawne przedstawienie skłania do głębszej refleksji na temat cyberprzemocy oraz uczy, jak radzić sobie z tego typu sytuacjami.

Po zakończeniu przedstawienia odbyło się spotkanie i rozmowa z aktorami w języku angielskim. Udział w tym spektaklu dał naszym uczniom możliwość podziwiania gry aktorskiej, ale również sprawdzenia swoich umiejętności językowych. W przedstawieniu uczestniczyły klasy 1a1b1f2a2b oraz 2d.

Organizatorami tego artystycznego wydarzenia byli nauczyciele języka angielskiego.

Accessibility Toolbar