Teatr w języku angielskim – „The Wave”

Kolejne spotkanie uczniów I LO z Teatrem Angielskim – 10 marca 2015 roku.

Grupa uczniów naszego liceum z klas: IfIIbIIf oraz IIe uczestniczyła w spektaklu „The Wave„, opartego na książce Mortona Rhue pod tym samym tytułem. Młodzież miała kolejną szansę obejrzenia sztuki w języku angielskim, prezentowanej przez aktorów z grupy teatralnej TNT Theatre Britain z Wielkiej Brytanii, w CK Rotunda w Krakowie.

Sztuka oparta na autentycznych wydarzeniach, słynnym eksperymencie w Kalifornii w 1969 roku, wzbudziła wiele emocji wśród młodych widzów. Czy rzeczywiście stając się członkami określonej grupy, stajemy się trybem jednej machiny, bezkrytycznie i ślepo wyznając jej zasady, nawet jeśli wyzwala to w nas najgorsze instynkty i zaprzecza wszelkim zasadom, które kiedyś wyznawaliśmy?
To przedstawienie było nie tylko pokazem przekonującej gry aktorów, pobudzającej emocje młodych odbiorców, czy też sprawdzianem ich umiejętności językowych. Było również wielkim, zawsze aktualnym przesłaniem dla młodych ludzi „Uważaj, za kim podążasz, ponieważ nigdy nie wiesz, dokąd Cię to doprowadzi”.
Nasi uczniowie wysoko ocenili wartości artystyczne i moralne sztuki i czekają na kolejne spektakle w języku Szekspira.

Accessibility Toolbar