Teatr Angielski

Spotkania z teatrem angielskim to już wieloletnia tradycja naszej szkoły, więc również
i w tym roku 07.12.2023 młodzież I LO miała okazję obejrzeć sztukę w języku angielskim
w wykonaniu grupy teatralnej TNT Theatre Britain. Tym razem był to „Pygmalion”, spektakl oparty na słynnym dramacie George’a Bernarda Shawa. Sztukę w reżyserii Christiana Flintai Paula Stebbingsa zaprezentowali angielscy aktorzy w Centrum Kultury w Chorzowie .
Nasi uczniowie byli pod wrażeniem doskonałej gry aktorskiej oraz znakomitej inscenizacji, okraszonej nutą angielskiego humoru. Na pozytywny odbiór sztuki miała również wpływ interaktywna forma przedstawienia. W opinii uczniów kontakt z „native speakers”, aktorami, którzy na co dzień grają na deskach angielskich teatrów, to świetny sposób na urozmaicenie lekcji języka angielskiego.
Tradycja poznawania literatury brytyjskiej poprzez oglądanie spektakli w języku angielskim
z pewnością będzie kontynuowana i z niecierpliwością czekamy na kolejną sztukę.
Wyjazd dla uczniów klas IIa, IIf i IIIa zorganizowali nauczyciele języka angielskiego.