Spotkanie z literaturą brytyjską – 16.04.2024

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wybrali się na przedstawienie w języku angielskim, przygotowane przez grupę aktorów z Wielkiej Brytanii TNT Theatre Britain. Tym razem prawie 100- osobowa grupa naszej młodzieży miała okazję podziwiać dynamiczną grę aktorów na deskach Teatru Variete w Krakowie. Spektakl „1984” na podstawie powieści Georga Orwella wywarł ogromne wrażenie na młodych widzach. Uczniowie niemal jednogłośnie stwierdzili, że przedstawienie było bardzo ciekawe i prowokujące do przemyśleń, jednak najbardziej wartościowym aspektem był dla nich naturalny akcent i słownictwo, którego mogli posłuchać. Całość dopełniła konwencja muzyczna i wokalna na zaawansowanym poziomie, dzięki której obraz świata Orwella stał się naprawdę plastyczny.
Po spektaklu uczniowie zgodnie stwierdzili, że warto organizować takie wyjazdy,
więc z niecierpliwością czekamy na następną sztukę.
Wyjazd do teatru zorganizowali nauczyciele języka angielskiego.