Teatr w języku angielskim – „My sister Syria” (III 2018)

20 marca 2018 roku grupa młodzieży z naszej szkoły, uczniowie klas 1a i 1f mieli ponownie okazję obejrzeć spektakl w języku angielskim  „My sister Syria”, tym razem w Chorzowskim Centrum Kultury. Sztuka w wykonaniu grupy teatralnej TNT English Theatre Britain, jak zwykle zachwyciła młodych odbiorców, w oryginalny sposób poruszając trudny temat wojny w Syrii, który niestety wciąż jest aktualny.

Kilkuosobowa grupa aktorów w szybkim tempie zmieniała kostiumy oraz scenografię, wcielając się w wiele różnych postaci. Spektakl zawierał elementy tańca, muzyki i języka arabskiego, pozwalając bliżej poznać egzotyczną kulturę Bliskiego Wschodu. Wtorkowy wyjazd do teatru okazał się świetną okazją nie tylko do obcowania z językiem angielskim, ale również  zmusił młodych widzów do refleksji na temat trudnej sytuacji uwikłanych w wojnę mieszkańców Syrii. Uczniowie mieli również szansę wypróbować znajomość języka angielskiego podczas rozmowy  z aktorami oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.

Wyjazd zorganizowali nauczyciele języka angielskiego.