Teatr w języku angielskim – „Martin Luther King”

Spotkanie z Teatrem Brytyjskim TNT Theatre Britain – 26 października 2015.

Tym razem była to sztuka „Martin Luther King” w wykonaniu grupy aktorów amerykańskich. Uczniowie klas IaIc i IIa mieli okazję poznać fragment historii Stanów Zjednoczonych, ale przede wszystkim zrozumieć znaczenie słynnego cytatu „I have a dream…„.
Spektakl przybliżył szczegóły z życia i działalności Martina Luthera Kinga – jednej z najsłynniejszych postaci w historii walki z nierównością rasową w Stanach Zjednoczonych. Mogliśmy posłuchać języka angielskiego z charakterystycznym akcentem amerykańskiego południa, co dla uczniów było nowym doświadczeniem.
Był to również sprawdzian znajomości języka angielskiego i niewątpliwie motywacja do doskonalenia umiejętności językowych.
Po spektaklu uczniowie mieli okazję spotkać się i porozmawiać z aktorami „An American Drama Group”. Spotkanie zakończyło się wspólnym, pamiątkowym zdjęciem.

Wyjazd do Centrum Kultury „Rotunda” w Krakowie, dla grupy 96 uczniów, zorganizowali nauczyciele języka angielskiego.