No Promil – No Problem (X 2015)

29 października 2015 roku uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w kampanii społecznej „No Promil – No Problem„, mającej na celu uświadomienie kierowcom niebezpieczeństwa związanego z prowadzeniem pojazdu pod wpływem alkoholu.
Uczniowie klasy IIF pod opieką pani M. Macek i pani B. Szymczyk-Bąchór, dołączyli do innych olkuskich szkół i wspólnie z nimi prowadzili kampanię. Na rynku zostały odśpiewane piosenki przygotowane przez młodzież zachęcające do „trzeźwej jazdy„. W całej akcji udział brali nawet najmłodsi uczniowie ze szkół podstawowych. Następnie wszyscy udali się w stronę najbardziej ruchliwych olkuskich ulic wraz z plakatami i transparentami promującymi hasło: „Stop pijanym kierowcom!„.

Koordynatorem kampanii z ramienia Urzędu Miasta i Gminy Olkusz była pani B. Lasota – pełnomocnik ds. profilaktyki i przeciwdziałania uzależnieniom.