Teatr w języku angielskim – „Fahrenheit 451” (X 2017)

W dniu 11 października 2017 roku uczniowie naszej szkoły po raz kolejny mieli szansę spotkać się z aktorami grupy teatralnej TNT Theatre Britain w Teatrze Variete w Krakowie, oglądając spektakl w języku angielskim „Fahrenheit 451”.

Scenariusz sztuki powstał w oparciu o znaną utopijną powieść autorstwa Raya Bradbury’ego o świecie przyszłości, w którym indywidualizm jest stłamszony, wiedza nikomu niepotrzebna, analfabetyzm mile widziany, a ludzie spędzają czas przed telewizyjnymi ścianami. Książki są złem, strażnicy palą je na wielkich stosach. 451 stopni Fahrenheita to temperatura, w której zaczyna palić się papier.
Kolejny raz mogliśmy podziwiać kunszt aktorów, których czwórka wcielała się w różne postacie, przedstawiając przerażającą historię upadku człowieczeństwa, równocześnie jednak pokazując to, co w człowieku najlepsze. Uczniowie mieli nie tylko szansę sprawdzić swoje umiejętności językowe, ale również porozmawiać z aktorami oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia po spektaklu.

Wyjazd zorganizowali nauczyciele języka angielskiego.