Dzień Edukacji Narodowej / Ślubowanie klas I (2017)

13 października 2017 roku świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Tradycyjnie, już od lat łączymy to święto ze ślubowaniem klas pierwszych. Akademia z okazji Dnia Nauczyciela daje nam także każdego roku możliwość zaproszenia w mury szkolne emerytowanych nauczycieli, którzy wychowywali poprzednie pokolenia naszych absolwentów. W tym roku uroczystości przygotowywała klasa IId ze swoim wychowawcą, Panią Profesor Bożeną Matusik.

Początek akademii stanowiła część oficjalna, w czasie której odbyło się przekazanie sztandaru szkoły nowemu pocztowi sztandarowemu, następnie byliśmy świadkami ceremonii ślubowania wszystkich klas pierwszych i uroczystego przyjęcia ich do grona uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu.

Po tych oficjalnych uroczystościach nadszedł czas na część artystyczną. W czasie koncertu życzeń uczniowie naszego liceum wykonali piosenki Zbigniewa Wodeckiego czy Anny Jantar, dedykując je kolejno nauczycielom, Dyrekcji, pracownikom administracji i obsługi, emerytowanym nauczycielom oraz wszystkim gościom. Zwieńczenie tego dnia stanowiła część konkursowa, z szczególnymi emocjami oczekiwana przez pierwszoklasistów. Zmagania składały się z czterech konkursów: quizu z wiedzy o szkole, konkurencji sportowej, konkurencji tanecznej i sprawdzającej naszą zręczność. Zwycięzcy oczywiście otrzymali „Dni niepytania”.

Accessibility Toolbar