Święto Niepodległości (2016)

Obchody Dnia Niepodległości i Festiwal Pieśni Patriotycznej

10 listopada 2016 roku w naszej szkole odbyła się akademia i towarzyszący jej Festiwal Pieśni Patriotycznej z okazji Święta Niepodległości11 listopada 1918 roku – to jedna z najważniejszych dat w dziejach Polski. Dzień ten wieńczy blisko półtorawieczne dążenie kilku pokoleń Polaków do odzyskania utraconej na skutek zaborów niepodległości.
Szkolne uroczystości przygotowała i poprowadziła klasa IId. Uczniowie podkreślili powagę święta i oddali cześć naszym przodkom poległym w walce o wolność, składając kwiaty i zapalony znicz pod tablicą pamiątkową w holu szkoły.

Pragniemy dzień 11 listopada w I Liceum obchodzić w atmosferze radości oraz dumy z tych, którzy przed laty walczyli o niepodległą ojczyznę. Wyjątkowego charakteru tym obchodom nadał Festiwal Pieśni Patriotycznej. Śpiew stale towarzyszył walczącym dodając im otuchy, motywując do walki i dlatego, po zakończeniu części oficjalnej akademii, rozpoczął się konkurs pieśni patriotycznej. Poszczególne klasy odśpiewały wylosowane wcześniej utwory, a jury w składzie: pani dyrektor Irena Majda, pani wicedyrektor Barbara Tarczyńska, mgr Anna Miszczyk, mgr Ryszard Butkiewicz i wiceprzewodnicząca szkoły Julia Szczepanek oceniło ich występy nagradzając najlepszych dniem niepytania.
W konkursie najlepiej zaprezentowała się klasa IIc, miejsce drugie zdobyła klasa Id, a trzecie klasa IIa.