1 listopada – czas refleksji i zadumy (2017)

Na cmentarzu płomyki złote i groby w chryzantemach.
Ludzie przyszli tu z myślą o tych, których już nie ma.

/”Święto Zmarłych” – Bechler H./

Listopad to czas, w którym wspominamy zmarłych. W dzień Wszystkich Świętych oraz w Zaduszki,  odwiedzamy cmentarze, aby złożyć kwiaty, zapalić znicze i zmówić w ciszy modlitwę. Nasza obecność przy grobach jest wyrazem pamięci o tych, którzy odeszli, ale pozostają w naszych sercach i wspomnieniach.

Jak co roku młodzież naszej Szkoły pamiętała o tych, którzy tworzyli historię naszego stuletniego Liceum. Tradycyjnie w przeddzień Wszystkich Świętych odwiedziliśmy groby nauczycieli, pracowników oraz absolwentów. Uczniowie zapalili również znicze na mogiłach żołnierzy na olkuskich cmentarzach i w innych miejscach pamięci.
Społeczność I Liceum nie zapomina o grobach osób związanych ze Szkołą, zapomnianych i opuszczonych porządkując zawsze ich miejsca spoczynku.

Tu jest pamięć i tutaj świeczka.
Tutaj napis i kwiat pozostanie.

/Joanna Kulmowa „W Zaduszki”/