List Ministra Edukacji Narodowej z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021 – I Liceum Ogólnokształcące w Olkuszu

List Ministra Edukacji Narodowej z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021

List Ministra Edukacji Narodowej, Dariusza Piontkowskiego do dyrektorów, nauczycieli, rodziców i uczniów:

– Wkrótce rozpoczniemy nowy rok szkolny. Po przerwie uczniowie i nauczyciele wrócą do codziennych obowiązków. Decyzję o przywróceniu zajęć podjęliśmy po wielu rozmowach z ekspertami. Wspólnie ustaliliśmy, że edukacja, podobnie jak wiele innych dziedzin życia społecznego i gospodarczego, powinna funkcjonować w sposób zbliżony do tego sprzed pandemii. Powrót dzieci do stacjonarnej nauki w szkołach zaplanowała również zdecydowana większość państw europejskich – podkreślił w liście minister edukacji.

– U progu nowego roku szkolnego życzę wszystkim, aby był on spokojny i bezpieczny, a także obfitował w sukcesy edukacyjne oraz wychowawcze. Jestem przekonany, że wytrwałość w nauce i konsekwentne rozwijanie swoich talentów pozwoli uczniom osiągnąć jak najlepsze wyniki w nauce i w czerwcu przyszłego roku z dumą odebrać szkolne świadectwa.