Lekcja samorządowa w Urzędzie Marszałkowskim w Krakowie (X 2016)

6 października 2016 roku klasy 2a i 2b udały się na wycieczkę do Krakowa do Urzędu Marszałkowskiego na kontynuację programu – lekcje samorządowe. Zajęcia były prowadzone na sali obrad Sejmiku Małopolskiego przez redaktora Jacka Bańkę pracownika rozgłośni regionalnej Polskiego Radia Kraków.

Uczestnicy zajęć mieli okazje dowiedzieć się ciekawych informacji o Małopolsce, funkcjonowaniu samorządu terytorialnego oraz specyfiki pracy Sejmiku Małopolskiego. Uczniowie mogli wziąć udział także w głosowaniu nad zgłoszonym projektem remontu sali gimnastycznej w I Liceum Ogólnokształcącym w Olkuszu. Głosowanie poprzedzone było wystąpieniami uczniów i debatą na temat zasadności remontu, kosztów i konieczności dofinansowania przez uczniów. Uchwała została odrzucona w głosowaniu 2/3 głosów.

Na zakończenie zajęć na młodzież czekała miła niespodzianka – degustacja tradycyjnych produktów z Małopolski – oscypki, obwarzanki, ciasta, jabłka i wiele innych.