Deprecated: Return type of mtekk\adminKit\setting\setting_base::jsonSerialize() should either be compatible with JsonSerializable::jsonSerialize(): mixed, or the #[\ReturnTypeWillChange] attribute should be used to temporarily suppress the notice in /home/loolkusz/www/wp-content/plugins/breadcrumb-navxt/includes/adminKit/setting/class-mtekk_adminkit_setting_base.php on line 66
Seminarium w Berlinie (13-16 V 2012) – I Liceum Ogólnokształcące w Olkuszu

Seminarium w Berlinie (13-16 V 2012)

Międzynarodowy projekt edukacyjny pt. „Pictures in my Mind” realizowany przez ZS Nr 3 i I LO w Olkuszu, Centrum Wykształcenia Zawodowego w Wurzen (Saksonia, Niemcy) oraz High School In Holon (Izrael) otrzymał pozytywną rekomendację fundacji EVZ (Pamięć, Odpowiedzialność, Przyszłość) i tym samym będzie przez nią finansowany w roku szkolnym 2012/2013.

Jury fundacji wybrało 33 spośród 125 zgłoszonych projektów. Przedstawiciele wybranych szkół zostali zaproszeni na seminarium przygotowawcze, które odbyło się w Berlinie w dniach 13-16 maja 2012.
W trakcie seminarium koordynatorzy mają możliwość wspólnego przygotowania projektu, a poprzez udział w licznych warsztatach rozwijają swoje kompetencje.
Tematem naszego projektu jest łamanie praw człowieka wynikające z panujących w społeczeństwie uprzedzeń w Polsce, Niemczech i Izraelu w czasie narodowego socjalizmu, komunizmu i obecnie.

Druga od prawej – Julia Barczyk (1e)

W spotkaniach w Izraelu, Niemczech i Polsce bierze udział każdorazowo 10 uczniów z ZS Nr 3 i I LO w Olkuszu.

Agnieszka Piasny