Światowy Dzień Sybiraka (2019)

Tu otwierał się inny świat, do niczego niepodobny, tu panowały odrębne prawa, inne obyczaje, inne nawyki, odruchy….

17 września 2019 roku upamiętniliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Sybiraka. Przypada on w rocznicę napaści sowieckiej Rosji na Polskę, która miała miejsce 17 września 1939 roku. Tego dnia w całej Polsce wspominane są losy zesłanych na Syberię. Ta szczególna data dla Sybiraków i Kresowian, jest symbolem naznaczenia ich życia, sposobem na zachowanie w pamięci ich tragedii i tułaczego losu.
Również w naszym liceum został odczytany Hymn Sybiraka oraz przedstawiony rys historyczny na temat tego wydarzenia.
Po lekcjach zostało zorganizowane popołudnie filmowe. Młodzież uczestniczyła w projekcji filmu „Katyń” w reżyserii Andrzeja Wajdy, opatrzonej przesłaniem reżysera.

Accessibility Toolbar