Międzyszkolny  Charytatywny Konkurs „Mam Talent”

3 kwietnia 2022r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu odbył się Międzyszkolny  Charytatywny Konkurs „Mam Talent”, zorganizowany przez I Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu we współpracy ze  Stowarzyszeniem Dobroczynnym „Res Sacra Miser” w ramach projektu „Razem ku dostępności – program wspierania liderów obywatelskich w powiecie olkuskim”, finansowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWE FIO na lata 2021-2030.

Konkurs został objęty patronatem honorowym Starosty Olkuskiego oraz patronatem medialnym Przeglądu Olkuskiego.

Pomysł na wydarzenie promujące młode talenty jak i uwrażliwiające na potrzeby innych a także uświadamiające konieczność niesienia pomocy zrodził się w głowach wolontariuszek I LO biorących udział w projekcie Stowarzyszenia Res Sacra Miser oraz działających w grupie „Pocztówka Szczęścia”. Zgodnie z opracowanym regulaminem, uczestnicy konkursu – uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych jak i szkół ponadpodstawowych, w przypadku zwycięstwa, zgromadzone fundusze mogli przekazać na cel charytatywny wybrany przez swoją Szkołę.

Jury konkursowe w składzie: przewodniczący Bogumił Sobczyk, Starosta Olkuski; Paulina Polak, Wicestarosta Olkuski; Barbara Rzońca,  Dyrektor Centrum Kultury w Bolesławiu oraz Radna Rady Powiatu Olkuskiego; dr hab. Przemysław Kania, prof. AST im. S. Wyspiańskiego w Krakowie, aktor Teatru Zagłębia, Prezes Stowarzyszenia Teatralno-Literackiego w Olkuszu; Marcin Wiercioch – absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie i obecny Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu, nie miało łatwego zadania.

Uczestnicy ujęli wszystkich swoimi talentami. Było dużo radości, wzruszeń, komicznych sytuacji i chwil kiedy po prostu brakowało słów. Po zaciętej rywalizacji konkurs wygrała Kamila Ciępka uczennica klasy VIII ze Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Zadrożu. Nagroda pieniężna – środki finansowe zebrane podczas wydarzenia i organizowanych w szkołach akcjach (po ostatecznym przeliczeniu to kwota 3750 zł i 20 euro) została przekazana, zgodnie ze wskazanym celem, na pomoc uchodźcom w powiecie olkuskim.

Do konkursu zgłoszeni zostali przez swoje szkoły:  Maria Rutkowska – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Olkuszu, Inez Smołuch – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Olkuszu, Antoni Wiercioch i Bartłomiej Wiercioch – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Olkuszu, Paweł Bukład  –  Szkoła Podstawowa Nr 4 w Olkuszu, Alicja Bepirszcz –  Szkoła Podstawowa Nr 5 w Olkuszu, Martyna Główka –  Szkoła Podstawowa  Nr 9 w Olkuszu, Amelia Zając – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Bukownie, Milena Gut – Szkoła Podstawowa  w Gorenicach, Zofia Kucharska– Szkoła Podstawowa w Żuradzie, Zespół Taneczny w składzie: Maja Chwastek, Anna Czerniak, Amelia Gamrot, Maria Kijak, Julia Krzystanek, Kinga Nowakowska, Maja Pacholec, Oliwia Piaskowska, Maja Sołtysik, Oliwia Stach, Emilia Swędzioł i Marta Węglarz – Publiczna Szkoła Podstawowa w Witeradowie, Kamila Ciępka Szkoła Podstawowa w Zadrożu, Julia Tkacz – Szkoła Podstawowa w Kwaśniowie Dolnym, Nikola Białas – Szkoła Podstawowa   w Kluczach, Roksana Dyba – I Liceum Ogólnokształcące w Olkuszu, Zuzanna Przybylska – śpiew, II Liceum Ogólnokształcące w Olkuszu, Zespół Muzyczny w składzie: Oliwia Bagińska, Maksymilian Kaszuba, Antoni Mączka, Igor Pałka, Maciej Pałka, Joanna Piekarz, Maciej Smołuch, Dawid Stachowicz, Julia Zalewska, Kalina Ziółkowska – IV Liceum Ogólnokształcące w Olkuszu, Patrycja Tomczyk –  Zespół Szkół Nr 3  w Olkuszu, Anna Gorynow – Zespół Szkół Nr 4  w Olkuszu,  Alicja Kundzierewicz – Zespół Szkół w Wolbromiu.

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim Uczestnikom. W tym konkursie każdy z Was jest zwycięzcą. Pamiętajcie, że nawet najdrobniejszy gest  zmienia świat, czyjś świat …” Dziękujemy Jurorom za wspieranie Uczestników, stworzoną atmosferę i profesjonalizm”  powiedziała Dyrektor I Liceum Irena Majda.

Cieszymy się, że mogliśmy wspomóc I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu w organizacji wydarzenia, które zrodziło się w głowie uczestniczki projektu realizowanego przez nasze Stowarzyszenia. Gratulujemy zatem Dominice Fira oraz opiekunce Klubu Wolontariusza – Pani Beacie Szymczyk – Bąchór. Wielkie brawa dla Dyrekcji szkoły – Pani Ireny Majdy i Pani Barbary Tarczyńskiej za kolejne profesjonalne wydarzenie kulturalne, które – miejmy nadzieję – na stałe zagości w kalendarzu imprez artystyczno-edukacyjnych w Olkuszu” – podsumowała Prezes Stowarzyszenia Res Sacra Miser Anna Dela.

Organizatorzy kierują serdeczne podziękowania do jurorów, uczestników konkursu, dyrektorów szkół, pedagogów szkolnych, opiekunów szkolnych kół wolontariatu, wolontariuszy, Przewodniczącej Rady Rodziców Aleksandry Kacprzyk,  absolwenta I LO Borysa Stepanyana, uczniów występujących poza konkursem oraz wszystkich wspierających i obecnych na wydarzeniu. Dziękujemy także sponsorom: Drukarnia DELA, Piekarnia i Cukiernia ZŁOTY RÓG, Spółka INTERKONEKT.

https://www.youtube.com/watch?v=moOiHCx6P_A

 

Accessibility Toolbar