Olimpiada Wiedzy o Wynalazczości

Dzisiaj (22.12.2023 r.) została wyłoniona reprezentacja szkoły, która będzie Nas reprezentować w eliminacjach okręgowych Olimpiady Wiedzy o Wynalazczości. W skład 3-osobowej reprezentacji weszli:

• Daniel Kędziora – kapitan drużyny
  • Marcel Gałgus
  • Szymon Pacia

Eliminacje szkolne odbyły się 14.12.2023 r., wzięło w nich udział siedmioro uczniów. Zawody I stopnia polegały na rozwiązaniu testu wiedzy składającego się z 20 pytań. Pytania dotyczyły prawa własności przemysłowej oraz historii wynalazków.

Eliminacje okręgowe przeprowadzane są w dwóch etapach, tj.: etap pisemny (uczestnicy otrzymują 30 pytań testowych z zakresu prawa własności przemysłowej i historii wynalazków) oraz 3 zadania praktyczne (polegające na sporządzeniu opisu projektu wynalazczego, wykazaniu praktycznej umiejętności stosowania przepisów prawa własności przemysłowej i znajomości ważniejszych wynalazków i ich twórców).

Życzymy powodzenia Naszej Drużynie