Małopolska Noc Naukowców na Politechnice Krakowskiej

W piątek 27 września 2024 uczniowie klasy 2a pod opieką nauczycieli: mgr Katarzyny Pięty i dr. Mariusza Szczepańskiego brali udział w Małopolskiej Nocy Naukowców. Na parkingu przed budynkiem Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej młodzież podziwiała pokazy chemiczne. W holu budynku każda zainteresowana osoba mogła wziąć udział w przygotowanych quizach chemicznych, zapoznać się z podstawowym sprzętem i szkłem laboratoryjnym, a także dowiedzieć się o codziennej pracy chemika. Nie zabrakło także wykładów. Nasi uczniowie wysłuchali dwóch: „ Z czego zbudowane są sztuczne narządy ” oraz „ Krótka historia śmieci i odpadów ”. Kraków nocą wygląda fantastycznie, o czym przekonali się licealiści.