Z okazji Światowego Dnia Walki z Otyłością, który obchodzimy 24 października, w naszej szkole odbył się Tydzień Walki z Otyłością w dniach: 27-30 października 2025r. W ramach akcji profilaktycznej na przewiązce pojawiła się gazetka informacyjna nt. walki z otyłością. Poza tym w minionym tygodniu, każda klasa poświęciła swoją lekcję wychowawczą tematyce zdrowego stylu życia. Przygotowali zdrowe śniadanie oraz przypomnieli sobie o zbilansowanej diecie oglądając wywiad z psychodietetykiem Panią Anną Kuczkin. Część klas przystąpiła do konkursu na Klasowe Zdrowe Śniadanie. Najważniejszymi cechami konkursowego zdrowego śniadania było: po pierwsze aktywny udział każdego ucznia w akcji, po drugie kreatywność (np. różnorodność, ciekawe podanie) oraz faktyczne walory zdrowotne (posiłek powinien być zbilansowany pod kątem kaloryczności i makroskładników). Była to dobra okazja na lepsze poznanie się
i zintegrowanie, a także pokazanie swoich możliwości i talentów kulinarnych. Jury w składzie – pedagog szkolny mgr Beata Szymczyk-Bąchór i psycholog szkolny mgr Aleksandra Mendak wyłoniło zwycięzców konkursu. Nagrodą był „Dzień bez pytania”, który otrzymały klasy: 1b, 1c, 3a i 3c.Gratulujemy!
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i włączenie się w akcję promującą zdrowy styl życia.
Link do materiału filmowego: https://liblink.pl/S1fnCBWdQS





























