20 listopada 2025r. w naszej szkole odbyła się akcja profilaktyczna z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia. Młodzież wysłuchała audycji przez radiowęzeł na temat szkodliwości palenia wyrobów tytoniowych w tym
e-papierosów przygotowanej przez Panią Beatę Szymczyk-Bąchór pedagoga szkolnego.
Wzięliśmy także udział w “14 event dla zdrowia. Jabłko zamiast papierosa”. Społeczność szkolna została poczęstowana jabłkami, które z tej okazji ufundowało Starostwo Powiatowe
w Olkuszu i Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Olkuszu.
Uczniowie oraz ich Rodzice otrzymali przez dziennik librus, ulotki informacyjne na temat zagrożeń zdrowotnych związanych z używaniem produktów z nikotyną.
W akcję zaangażowała się również młodzież z klasy 1a, 3c i 4d.





























