Małgorzata Kiwior-Filo – spotkanie z Absolwentką (IX 2012)

W dniu 27 września 2012 roku gościliśmy w szkole naszą absolwentkę dr Małgorzatę Kiwior-Filo, pracownika naukowego na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. W spotkaniu z nią uczestniczyli uczniowie dwóch klas maturalnych – 3b (humanistycznej) i 3c (europejsko-prawnej).
Pani M. Kiwior-Filo po chwili wspomnień z lat szkolnych przedstawiła uczniom możliwości studiowania na kierunkach reprezentowanego przez nią wydziału tj. politologii, europeistyce, amerykanistyce, bezpieczeństwie narodowym, kulturoznawstwie i stosunkach międzynarodowych.
Opowiadała też o swoich zainteresowaniach włoską myślą polityczną oraz o zaletach i wadach studiów w tzw. systemie bolońskim.

Spotkanie zorganizowała mgr Janina Wojas.