XIV Targi Wolontariatu (2021)

 

„To człowiek człowiekowi najbardziej potrzebny jest do szczęścia”- te słowa, których autorem jest Paul d`Holbach były mottem XIV Targów Wolontariatu, zorganizowanych 1 grudnia 2021r w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że tegorocznym zwycięzcą w kategorii najlepszy wolontariusz uczeń szkoły średniej, została nasza uczennica Gabriela Gamrat z klasy 3b/p.

Gabrysia jest wyjątkową osobą, a przy tym bardzo skromną. Jak sama mówi: „Zrozumiałam, że pomaganie innym jest rzeczą, która sprawia mi wielką przyjemność i radość. Jeżeli tylko sytuacja w naszym kraju się poprawi chciałabym zapisać się do wolontariatu przy schronisku dla zwierząt oraz pomagać w szpitalu. Serce mi się łamie kiedy widzę samotne, chore, starsze osoby oraz dzieciaki, a także zwierzęta.”
Jak widać żadne przeciwności losu nie powstrzymają jej przed niesieniem pomocy potrzebującym.
Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, Centrum Wolontariatu przy Stowarzyszeniu Res Sacra Miser w Olkuszu zaprosiło na uroczystą galę Kluby Wolontariusza ze szkół podstawowych i średnich. Nie mogło zabraknąć i nas.
Jednym z elementów Targów Wolontariatu jest uhonorowanie tych, dla których pomaganie potrzebującym stanowi ważną część życia. Służy temu konkurs „Wolontariusz Roku 2021”. Kapituła Konkursu corocznie wybiera zwycięzców w czterech kategoriach:
-najlepszy wolontariusz uczeń szkoły podstawowej,
-najlepszy wolontariusz w swojej organizacji,
-najlepszy wolontariusz uczeń szkoły średniej oraz
-najlepszy wolontariusz pedagog – propagator idei wolontariatu.
Jeszcze raz serdecznie gratulujemy Gabrysi i dziękujemy za wielkie serce i oddanie wszystkim naszym wolontariuszom.

Accessibility Toolbar